מאת עו”ד יאיר בן דוד

 • בגדי המשפט החדשים
  פורסם בעיתון גלובס
  מה שקורה באולמות של ערכאות הערעור קרוב יותר לעיתים ל”סחר-מכר” מאשר לעשיית משפט. ציבור גדול של עורכי דין ושופטי שלום רואים את התופעה ולא פוצים פה.
 • פגיעה בזכויות הלקוחות
  פורסם בעיתון גלובס
  האם מישהו מעלה על דעתו להקנות לרופא חסינות מוחלטת בתביעות נגדו בשל רשלנות במהלך ניתוח? משום כך קשה להסכים עם הצעתו של השופט עדי אזר להעניק חסינות לעורכי דין מפני רשלנות בדרך ניהול משפט, כפי שהועלתה במאמרו בכתב העת “הפרקליט”
 • שכר מינימום לעורכי דין – פגיעה בחופש העיסוק?
  פורסם בביטאון הלשכה “עורך הדין”
  לצפייה בכתבה
  מאמר בשיתוף שופט בית הדין לעבודה, ד”ר יצחק לובוצקי, בעקבות החלטת מועצת הלשכה לחייב עורכי דין המעסיקים במשרדיהם עו”ד שכירים לשלם להם שכר שלא יפחת מהשכר הממוצע במשק.
 • אל תסתכל על הגלימה…
  פורסם במוסף “תקדים” / עיתון הארץ
  הקשר בין התדמית החיצונית שבונים לעצמם עורכי הדין לבין יכולת השיווק שלהם כבר מזמן אינו מקרי. יותר ויותר מאמינים כי “סימני סטטוס” כמו משרד מפואר, רכב יוקרתי ושעון ממותג משפיעים על כושר הבחירה של הלקוח ומהווים השקעה המחזירה את עצמה.
 • לקוח בכל מחיר
  פורסם במוסף “תקדים” / עיתון הארץ
  שכר הטרחה שגובה עורך דין בגין שירותיו מושפע משורה של גורמים אשר לא כולם קשורים בהכרח לסוג, להיקף ולמידת המורכבות של השירות המשפטי הספציפי שהוא נותן ללקוחו.
 • “גניבת לקוחות” ע”י עו”ד בראי משפט העבודה והאתיקה המקצועית
  פורסם בביטאון “עורך הדין”
  לצפייה בכתבה
  מאמר בשיתוף שופט בית הדין לעבודה, ד”ר יצחק לובוצקי : מה אומרים הדין וכללי האתיקה על עו”ד העוזב משרד בו העוסק כשכיר ולוקח עימו כ”נדונייה” מספר לקוחות?

מאת עו”ד אריה רוטר