במהלך שנות פעילות המשרד נכתבו על משרדנו כתבות רבות בתקשורת, בתחומים השונים בהם אנו פעילים.
להלן מבחר כתבות:

כתבות בנושא רשלנות עורכי דין

כשהפרקליט מפשל כשהפרקליט מפשל

ראיון עם עו”ד יאיר בן דוד: “עצם הפעלת שיקול דעת מוטעה מצד עורך דין אינה יוצרת רשלנות, אולם הימנעות מהפעלת שיקול דעת בהחלט עלולה ליצור רשלנות”.

ידיעות אחרונות

עליה בתביעות רשלנות עלייה בתביעות רשלנות בגלל התחרות הגואה

עו”ד יאיר בן דוד לקח על עצמו משימה קשה: הוא מייצג לקוחות שתובעים עורכי דין על רשלנות.

ידיעות אחרונות

אבל הבטחת לי שננצח אבל הבטחת לי שננצח
עו”ד יאיר בן דוד מציין כי לעיתים עו”ד שעובר על חוזה אינו בעל ידע מספיק בתחום המיסוי. לאחר שהעסקה נחתמה לקוחות רבים נדהמו לגלות שעליהם לשלם מס.ידיעות אחרונות
מלכודת לפרקליט מלכודת לפרקליט

בשנים האחרונות יש עלייה במספר התביעות של לקוחות נגד עורכי דינם. מה חשוב לדעת לפני שתובעים ומה הסיכוי לזכות? עו”ד יאיר בן דוד, לשעבר מנכ”ל לשכת עורכי הדין ומחבר הספר “הפרקליט והלקוח”, מציין סיבה נוספת לעלייה בתביעות נגד עורכי דין: הזינוק במספר עורכי הדין בארץ יוצר תחרות, ויש עורכי דין הפועלים בתחומים שבהם אינם בקיאים, תוך ניסיון להתגלח על זקנו של הלקוח”.

ידיעות אחרונות

צדק צדק תרדוף צדק צדק תרדוף

לצד העלייה התלולה במספר עורכי הדין בישראל והמפסר העולה של התיקים בבתי המשפט, הולך ועולה גם מספר התביעות המוגשות נגד עורכי דין בטענה לרשלנות מקצועית. עו”ד יאיר בן דוד: “התחרות גדולה ועורכי דין לוקחים על עצמם תיקים בלי ניסיון מתאים והולם בתחום המדובר”.

גלובס

עשית לי נזק עשית לי נזק

מדי שנה מוגשות כ-800 תביעות נגד עורכי דין בגין רשלנות מקצועית. מאחוריהן יש לא אחת אנשים שאיבדו את עולמם. עו”ד יאיר בן דוד, מומחה לרשלנות מסביר איך אפשר להיזהר ועל מה יש להקפיד.

ידיעות אחרונות

אינטרס כפול אינטרס כפול

על שיקולים זרים וניגוד עניינים: איך לזהות שעורך הדין שלכם לא פועל רק לטובתכם – ראיון עם עו”ד יאיר בן דוד

ידיעות אחרונות

קחו אחריות קחו אחריות

גם אם אתם עורכי דין מנוסים, אתם חשופים לתביעה על רשלנות מקצועית. אם אתם לא רוצים לשלם מכיסכם סכומי עתק ללקוחות לא מרוצים, כדאי לעשות ביטוח אחריות מקצועית- ראיון עם עו”ד יאיר בן דוד.

ידיעות אחרונות

לא לעולם חסינות לא לעולם חסינות

שופט ישראל איבד בשבוע שעבר את חסינותם כאשר הוחלט לפצות אזרח בשל רשלנות של שופטת שדנה בתיקו. האם זה הזמן לרוץ ולתבוע את המדינה במשפט שבו הפסדתם? שיחה עם עו”ד יאיר בן דוד.

ידיעות אחרונות

נאמנים לעצמם נאמנים לעצמם

מה עושים כשעורך הדין שאצלו מופקדים כספים בנאמנות בורח עם הכסף? איך אפשר להגן על כספי ירושה והאם לשכת עורכי הדין עושה הכל כדי להגן על הציבור מעורכי דין נצלנים? ראיון עם עו”ד יאיר בן דוד.

ידיעות אחרונות

תביעת רשלנות נגד עו"ד נפתלי ורצברגר: לא הגיש סיכומים בתיק ומסר דיווחים כוזבים ללקוח תביעת רשלנות נגד עו”ד נפתלי ורצברגר: לא הגיש סיכומים בתיק ומסר דיווחים כוזבים ללקוח.

התובע טוען , באמצעות עו”ד יאיר בן דוד, כי “ברשלנותו לא טרח ורצברגר להגיש את הסיכומים מטעם הנתבע, למרות החלטת ביהמ”ש, דבר שהוביל למחיקת התביעה בהיעדר סיכומים”.

דה מרקר

אלמנת חייל מילואים הגישה תביעה נגד עורך דין ב - 1.17 מיליון שקל - בשל רשלנות אלמנת חייל מילואים הגישה תביעה נגד עורך דין ב-1.17 מיליון ₪ בשל רשלנות.

כתב התביעה הוגש בשבוע שעבר באמצעות עו”ד יאיר בן דוד. לטענת התובעת, בשל התרשלותו של עורך הדין הוכרו האלמנה וילדיה כזכאים לתגמולים רק תשע שנים אחרי מותו של אבי המשפחה ולא מיום פטירתו.

הארץ

איש עסקים תובע את עורכי דינו איש עסקים תובע כ-710 אלף ש”ח משני עורכי דין בשל רשלנות מקצועית

ב”כ התובע, עו”ד יאיר בן דוד טוען כי עורכי הדין התרשלו התרשלות חמורה כלפי לקוחם תוך הפרת חובת הזהירותהחלה עליהם כעורכי דין.

הארץ

פרקליט במבחן פרקליט במבחן

אין כמעט אדם שלא נזקק בשלב כלשהו בחייו לעורך דין, ובאחרונה לצד העלייה הגדולה במספר עורכי הדין יש גם עלייה במספר התביעות המוגשות נגד עורכי דין על רשלנות. לכן כדאי לדעת איך לבחור עורך דין מתאים, אילו חובות לזכויות חלות עליו, כמה לשלם לו, מתי אפשר לפטר אותו ומתי אפשר לתבוע אותו. עו”ד יאיר בן דוד סייע לנו לגבש מדריך מדריך ללקוחות הפוטנציאליים.

ידיעות אחרונות

עיכוב נוסח השופט בן ארי עיכוב נוסח השופט בן ארי

אחת התלונות המוצדקות בדוח נציב התלונות נגד השופטים היא זו נגד השופט אריאל בן ארי בבהימ”ש לענייני משפחה בתל אביב. המתלוננת, המיוצגת על ידי עו”ד יאיר בן דוד, התלוננה על כך שהשופט נמנע ממתן החלטה בתיק ובכך נגרם לה גם נזק כספי משמעותי מלבד עינוי הדין.

כלכליסט

פגיעה בזכויות הלקוחות השופט אזר: להעניק לעורכי דין חסינות מתביעת רשלנות.
ד”ר אסף יעקב: אין לתת חסינות לעורכי דין מפני רשלנותגם עורך הדין יאיר בן דוד תקף את עמדתו של השופט אזר להעניק חסינות שכזו לעורך דין. “האם מישהו מעלה על דעתו להקנות לרופא חסינות מוחלטת מתביעות נגדו בשל רשלנות במהלך ניתוח?” הוא אומר.הארץ / גלובס

 

כתבות בנושא שכר טרחת עורכי דין

דין וחשבונית דין וחשבונית

עורך הדין שלכם רוקן לכם את הכיסים? ביהמ”ש מודה שעורכי דין רבים מנפחים את שכר הטרחה בניגוד לחוק. עו”ד יאיר בן דוד: “יש מקרים שבהם די ברור שאין לתביעה ולערעור סיכוי להתקבל ואף על פי כן הלקוח התמים נגרר בעצת פרקליטו לגשת להליך היקר”.

ידיעות אחרונות

תן לי כמה שאתה מרגיש

גובה שכר הטרחה שמשולם לעורכי דין הוא תמיד סוד שמור. כדי להקל על צרכנים לברר אם הם משלמים יותר או פחות מדי, ערך עו”ד יאיר בן דוד סקר מחירים ופרסם מחירון שירותים ממוצע. המלצתו לצרכן: להתמקח כי עורכי דין יבצעו כיום עבודה תמורת כל סכום.

ידיעות אחרונות

שכר בלי טרחה שכר בלי טרחה

איך לנפח את שכר הטרחה? לעורכי הדין יש כל מיני שיטות. יש מי שמשקיע במשרד מעוצב ומרשים, ויש מי שמציף את ביהמ”ש בבקשות שונות ובעיקר מיותרות. הלקוח ההמום לא תמיד יכול לדעת על מה הוא משלם כ”כ הרבה. ראיון עם” עו”ד יאיר בן דוד.

ידיעות אחרונות

כיצד לשלם לעו"ד - לפי שעות או לפי אחוזים כיצד לשלם לעו”ד – לפי שעות או לפי אחוזים?
שיחה עם עו”ד יאיר בן דוד.ידיעות אחרונות
העורך דין לקח לי את הכסף

יותר ויותר לקוחות מגלים שהפרקליט שלהם “קיזז” את שכר הטרחה שלו מהסכום שזכו בו במשפט. ברוב המקרים זה לא חוקי. כתבה בהשתתפות עו”ד יאיר בן דוד.

ידיעות אחרונות

 

כתבות בנושא אתיקה מקצועית של עורכי דין

שישאר בינינו שיישאר בינינו

שמירת החיסיון על סודות הלקוח היא נר לרגליו של עוה”ד אך לפעמים הוא רשאי ואף חייב להפר אותה. ראיון עם עו”ד יאיר בן דוד.

ידיעות אחרונות

איך תתגרש מעורך הדין שלך איך תתגרש מעורך הדין שלך?

מה קורה כשעורך הדין מסרב להחזיר לך את התיק אם ברצונך לשכור עו”ד אחר? מה קורה אם הוא דורש ממך כסף תמורת “השחרור מהשבי”? שיחה עם עו”ד יאיר בן דוד.

מעריב

אל תאיים אל תאיים

קיבלתם בדואר מכתב התראה מפחיד מעו”ד? יכול להיות שתוכלו לתבוע אותו על איום. מה אסור לעוה”ד שתובע אתכם לעשות? ראיון עם עו”ד יאיר בן דוד.

ידיעות אחרונות

פגישה עיוורת פגישה עיוורת

הפגישה הראשונה של לקוח עם עורך דינו היא החשובה ביותר: על מה לא רצום לחתום כבר בהתחלה ומאילו מלכודות יש להיזהר. כתבה בהשתתפות עו”ד יאיר בן דוד.

ידיעות אחרונות

נגמור את זה יפה נגמור את זה יפה

20% מהתיקים האזרחיים שנסגרו השנה הסתיימו בפשרה. מי משפיע על החלטה להתפשר: התובע המותש, עוה”ד המנוסה או השופט המלחיץ? כתבה בהשתתפות עו”ד יאיר בן דוד. 

ידיעות אחרונות

איך להיפרד מעורך הדין איך להיפרד מעורך הדין

שכרתם עו”ד ואתם לא מרוצים ממנו? אין ביניכם כימיה? אתם לא רואים עין בעין? איך מסיימים את הקשר בצורה מכובדת ומבלי שאחד מהצדדים ייצא מקופח? ראיון עם עו”ד יאיר בן דוד.

ידיעות אחרונות

יפוי עם הרבה כוח ייפוי כח עם הרבה כוח

עורך הדין שולף ייפוי כח “סטנדרטי” ומבקש שתחתמו? חכו רגע וקראו טוב טוב את כל הסעיפים. במקרים רבים ייפוי הכח גורף מאד ומעניק לפרקליטכם סמכויות שבכלל אל חשבתם להעניק לו. ראיון עם עו”ד יאיר בן דוד.

ידיעות אחרונות

מיהו נוטריון מיהו נוטריון

אימות מסמך או חתימה, הענקת ייפוי כוח ואישור צוואה- כל אלה הן פעולות שמצריכות את שירותיו של נוטריון. מי מוגדר ככזה וכמה משלמים לו? מתוך הספר “הפרקליט והלקוח” של עו”ד יאיר בן דוד.

ידיעות אחרונות

העו"ד התחזה, המדינה ידעה העורך דין התחזה, המדינה ידעה

איך תדעו אם עורך הדין מתחזה? שיחה עם עו”ד יאיר בן דוד.

ידיעות אחרונות

דרוש עורך דין דרוש עורך דין

לדברי עו”ד יאיר בן דוד מנכ”ל לשכת עורכי הדין לשעבר ובעל משרד המתמחה ביחסי עו”ד- לקוח, בחירת עורך דין בעיקר למי שנזקק לכך בפעם הראשונה, אינה משימה קלה. הסיבה לכך אינה רק ההצפה הקיימת בשוק עורכי הדין בידר אלא בעיקר משום שאין אצל עורכי הדין התמחות רשמית מוכרת בענפי המשפט השונים כפי שמקובל בענף הרפואה למשל. בחרת עו”ד רק על סמך פרסום המציג אותו כ”מומחה” בענף משפטי זה או אחר עלולה להתגלות בדיעבד כהימור מסוכן מבחינת הלקוח.

דה מרקר

 

כתבות בנושא ליטיגציה כללית ומסחרית

הנהלת דיסקונט הורתה לפעול בניגוד להנחיות בנק ישראל הנהלת דיסקונט הורתה לפעול בניגוד להנחיות בנק ישראל

בכיר לשעבר בנציגות דיסקונט בארגנטינה תובע מהבנק 4.5 מיליון ₪. בתביעה שהוגשה לביהמ”ש המחוזי בת”א באמצעות עו”ד יאיר בן דוד טוען נציג הבנק לשעבר בארגנטינה כי “בהתנהלותו זו גרם דיסקונט להעמדת התובע כאחראי בפני הרשויות בארגנטינה לשורת פעולות חריגות שאירעו בנציגות הבנק בארץ זו”

ידיעות אחרונות

בקשה ליצוגית נגד המזרחי ב-50 מ' ש' בקשה לייצוגית נגד בנק המזרחי ב-150 מיליון ₪

התובע טוען באמצעות עו”ד יאיר בן דוד כי הבנק הפר התחייבותו למתן הטבה בריבית והחליט באופן חד צדדי על הורדת הריבית בפיקדונותיו.

גלובס

הצד המכוער של הרפואה האסתטית הצד המכוער של הרפואה האסתטית

מרפאה להשתלת שיער תשלם למעלה מ-1000 ₪ פיצוי לאישה שטיפול השתלת שיער שעברה נכשל וגרם לה נזק. את התובעת ייצג עו”ד יאיר בן דוד.

ידיעות אחרונות

המתמחה ניצחה את הלישכה המתמחה ניצחה את הלשכה

ביהמ”ש התרשם שלשכת עורכי הדין פסלה התמחות כלאחר יד, וביטל את הפסילה. המתמחה יוצגה ע”י עו”ד יאיר בן דוד.

כלכליסט

יצרנית שמן יצהר נמכרת לתעשיינים ב-49 מיליון שקל יצרנית שמן יצהר תימכר לקבוצת אולשק תמורת 49 מיליון ₪

במהלך הדיון שהתקיים בפני השופט אורנשטיין, אמר עו”ד יאיר בן דוד, המייצג את הרוכשים כי: “הכוונה שלנו היא להמשיך את אותם קווי ייצור שיש הצדקה כלכלית להפעלתם”

דה מרקר

 

כתבות על ייצוג בעניני נדלן

תדהר, אקרו נדל"ן וישראל קנדה תדהר, אקרו נדל”ן וישראל קנדה רכשו קרקע בהרצליה פיתוח ב-200 מיליון ש”ח

את הקרקע מכרה קבוצה של יורשים קנדיים שיוצגו ע”י עו”ד יאיר בן דוד.

גלובס

יצרנית שמן יצהר נמכרת לתעשיינים ב-49 מיליון שקל יצרנית שמן יצהר תימכר לקבוצת אולשק תמורת 49 מיליון ₪

במהלך הדיון שהתקיים בפני השופט אורנשטיין, אמר עו”ד יאיר בן דוד, המייצג את הרוכשים כי: “הכוונה שלנו היא להמשיך את אותם קווי ייצור שיש הצדקה כלכלית להפעלתם”

דה מרקר

עו"ד יאיר בן דוד בעיסקת אנרגיה סולרית יאיר בן דוד בעסקת אנרגיה סולרית

עו”ד יאיר בן דוד ייצג את חברת מכרות נחושת תמנע בחוזה מול חברת שיכון ובינוי להקמת חוות אנרגיה סולארית בהיקף של כ-6 מגה ואט ובעלות פרוייקט של כ-120 מיליון ₪.

כלכליסט

 

כתבות על הספר “הפרקליט והלקוח”

כך תטפל בעורך דין שלך כך תטפל בעורך דין שלך

ספר חדש מאת עו”ד יאיר בן-דוד מלמד איך לבחור עו”ד ואיך להתנהג איתו. (למשל: להתמקח על שכר הטרחה) המחבר, עו”ד בעצמו, מתמחה בתביעות רשלנות מקצועית נגד עורכי דין.

מעריב

חבר יקר חבר יקר

מי שפונה לחבר עו”ד עלול להיתקל בדרישה בלתי צפויה לתשלום. ספר חדש של עו”ד יאיר בן דוד מאיר את כל ההיבטים הרלוונטיים ביחסי פרקליט לקוח.

גלובס

עורכי דין על ספסל הנאשמים עורכי דין על ספסל הנאשמים

עורך דין תל אביבי ותיק שלשל לכיסו כספים שגבה מלקוחותיו עבור בדיקות שלא היו, ונשלח לבית סוהר. בארץ מוגשות כ-5000 תביעות בשנה כנגד עורכי דין. ספר חדש מאת עו”ד יאיר בן-דוד בודק מה קורה כשהלקוח תובע את הפרקליט שלו.

ידיעות אחרונות

Caveat Emptor

A new book tells you what to keep in mind when choosing a lawyer. Advocate Yair Ben-David: “Don’t be hasty. Don’t look at a lawyer as if he were god. Think of him as someone who provides a service. Remember that if you needed a painter or a carpenter, you wouldn’t hire the first one you met. When it comes to a lawyer, the stakes are much higher. Check him out, get a feel for him”.

The Jerusalem post magazine

מלכודת לפרקליט מלכודת לפרקליט

לא פעם, עורכי דין מנצלים את בורותם ומצוקותיהם של האזרחים כדי “להפציץ” מחירים. איך בכלל בוחרים עורך דין? מהן חובותיו של עורך הדין ללקוחו? מה מותר ומה אסור לעורך דין לעשות? מהי בכלל רשלנות של עורך דין? וכיצד תובעים אותו? על שאלות אלו ואחרות עונה עורך הדין יאיר בן דוד, בספר חדש שהוציא: “הפרקליט והלקוח”.

המקומון

הפרקליט, השועל והלקוח הפרקליט, השועל והלקוח

עורך דין יאיר בן דוד, לשעבר מנכ”ל לשכת עורכי הדין, חיבר ספר שיעזור לך לא לצאת פראייר במפגש עם עורך הדין שלך.

במחנה

שווה לדעת שווה לדעת – אודטה

“… אז מודע ל”תהילה” הזו של עורכי הדין, הפנה אותי עו”ד בני דון יחיא לספר, שהוא פשוט מצוין בתחומו: “הפרקליט והלקוח”, שכתב עו”ד יאיר בן דוד, שבעצמו היה עיתונאי, פרקליט בפרקליטות המדינה, דובר לשכת עורכי הדין והמנכ”ל שלה עד שנת 96…הספר בן 488 העמודים הוא מדריך מפורט ומרתק, העוסק בכל ההיבטים של יחסי עורך דין-לקוח: המשפטי, האתי, הכלכלי והצרכני. הוא כ תוב בצורה בהירה, ססגונית וקולחת, ומנומר בהרבה דוגמאות (אמיתיות!) מהחיים…”.

ידיעות אחרונות – 7 ימים

 

כתבות על עו”ד אריה רוטר

טרור לא מנצחים טרור לא מנצחים

19 שנה מנסה  עו”ד אריה רוטר, היועץ המנשפטי של השב”כ לאזן בן זכויו הפרט ובין צורכי הביטחון של ישראל. בראיון ראשון ובלעדי, עם פרישתו מהשירות והצטרפותו למשרדו של עו”ד יאיר בן דוד, משרטט רוטר, שהיה מקביל בדרגתו לאלוף בצה”ל, את הקשיים והדילמות של שומר הסף בארגון המודיעין המסכל של ישראל.

“הפרקליטים” – מגזין לשכת עורכי הדין

משרד יאיר בן-דוד חנך בימים אלה את משכנו החדש מחוץ לפרוטוקול

משרד עו”ד יאיר בן דוד, מנכ”ל לשכת עורכי הדין לשעבר, המתמחה במשפט אזרחי מסחרי, אתיקה ואחריות מקצועית של עורכי דין, צירף לשירותיו את עו”ד אריה רוטר לשעבר ראש האגף המשפטי של השב”כ ויועץ בכיר למבקר המדינה, שירכז את תחום הביקורת והמשפט המנהלי, ואת השופט בדימוס צבי כספי, שישמש כיועץ בתיקי רשלנות מקצועית ונזיקין.

ידיעות אחרונות

עו"ד אריה רוטר יוצא לאור עורך דין אריה רוטר עובר לשוק הפרטי

עו”ד אריה רוטר שפרש באחרונה מתפקיד ראש השב”כ המשפטי בשב”כ אחרי 20 שנות שירות, עובר לשוק הפרטי, ומצטרף למשרדו של עו”ד יאיר בן דוד, שהיה מנכ”ל הלשכה בעבר. במהלך תפקידו בשב”כ ניהל עו”ד רוטר בין השאר את היערכות השירות לקראת חוק השב”כ שהתקבל בכנסת בפברואר 2002 ואץ יישומו בפועל בעבודת בעבודת השירות השוטפת. במשרדו של בן דוד העוסק במשפט אזרחי מסחרי, דיני עבודה ואחריות מקצועית לש עו”ד, ירכז עו”ד רוטר את תחומי המשפט המנהלי, הציבורי והפלילי. במקביל הוא ימשיך לשמש כעמית מחקר במכללה לביטחון לאומי של צה”ל וכמרצה לענייני טרור ומשפט.

גלובס
כלכליסט